Současnost

KUŽELKY UŽ DÁVNO NEJSOU JEN HOSPODSKOU ZÁBAVOU,  ALE  HLAVNĚ  VRCHOLOVÝM SPORTEM. JEN  MÁLO  SPORTŮ V NAŠÍ  REPUBLICE  SE  MŮŽE POCHLUBIT TOLIKA TITULY MISTRŮ SVĚTA JAKO KUŽELKY.                                                              

V ženách je to neuvěřitelných 12 titulů mistryň světa. V kategorii juniorek 5 titulů. V mužích 6 titulů mistrů světa, v  juniorech 4 tituly a mnoho dalších stříbrných a bronzových medailí. Ani v evropském a světovém poháru se naši reprezentanti neztratili.    
Hodně  českých kuželkářek a kuželkářů si vydělává na chleba v Polsku, Rakousku a hlavně v Německu. Všude tam  jsou totiž kuželky považovány za sport a ony sport jsou a to náročný. Kuželky bych přirovnal fyzickou zátěží k rychlejší chůzi. Po psychické stránce ke střelbě ze sportovní zbraně, protože při hodu se musí hráč soustředit na koordinaci pohybů, až do chvíle, kdy odhodí kouli.Tu musí cítit do konečků prstů a to vše stokrát za sebou a na milimetry přesně. Vyhrává ten klidnější, přesnější a soustředěnější. Za každé družstvo hraje šest hráčů, to je 1200 hodů (od třetích lig výše120 hodů, to je 1440 hodů) a už jsem zažil hodně utkání, která skončila rozdílem jediné kuželky nebo remízou. 
 
 
KUŽELKY HLAVNĚ PRO RADOST            
 
V České republice je něco přes 10 000 registrovaných kuželkářů a další desetitisíce neregistrovaných, kteří hrají podnikové ligy a další turnaje a soutěže pro neregistrované.
Neregistrovaní kuželkáři mají své soutěže, až po mistrovství republiky a  jejich mezinárodní aktivity vrcholí mistrovstvím světa. Výkony těchto kuželkářů, kteří hrají kuželky opravdu jenom pro svoje potěšení jsou mnohdy lepší než výkony některých hráčů, kteří    jsou registrovaní v různých soutěžích. Jde hlavně o to, že je to baví, mají kde trénovat, třeba každý den.Takže využití kuželen je vysoké a při přispění sponzorů si mohou dovolit hrát i na úrovni reprezentace neregistrovaných.
Ještě bych podotkl, že mnoho neregistrovaných se po nějakém čase zapojí do našich soutěží, protože svaz, oddíly a města přispějí i na tento sport a přeci jen soutěž družstev je adrenalin, že ano, sportovci!

 

 

 

Články

Akce

24.04.2024

Filtrovat

cal cal

Aktuality

Fotogalerie

Zajímavé odkazy